silkk

Members
 • Zawartość

  676
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O silkk

 • Ranga
  Advanced Member
 1. Może alergia pokarmowa? Albo zakażenie bakteryjne lub grzybicze? Czy była zmieniana karma? Kotka zmieniała miejce pobytu? A może przybyło jakieś zwierzę w domu? Spróbuj poszukać związku - co się zmieniło w czasie, gdy kotka zaczęła tracić sierść. A najlepiej - idź do weta, niech sprawdzi, czy to nie grzybica skóry (zeskrobina badana pod mikroskopem lub lampa UV). Innymi słowy - szukać drogą eliminacji potencjalnych możliwości
 2. Dla bezpieczeństwa kota masz do wyboru: 1. wolierę (bywają superowe, np. https://www.facebook.com/CatswallDesign/videos/1051257751551946/ 2. wychodzenie z kotem wyłącznie w puszorku i na smyczy 3. niewypuszczanie kota z domu Nie da się niestety inaczej zapewnić bezpieczeństwa kotu - to nie tylko problem kradzieży ale i wypadków (nawet jeśli jedno auto przejeżdża niedaleko tylko raz w tygodniu; i co z trutkami na gryzonie i środkami ochrony roślin? ryzyko zatrucia; inne zwierzęta - choćby spotkanie z niezbyt przyjaźnie nastawionym psem). To, jak daleko kot odejdzie, nie zależy od jego wieku. Każdy kot jest inny i reaguje inaczej.
 3. Profilaktycznie - co pół roku. Chyba że są robaki - wtedy nie patrzy się na grafik.
 4. Najlepszą odpowiedź dałby Ci wet, po wykonaniu usg u kotki Co i tak zalecamy, przedwczesny częściowy poród już jest niepokojący. A jeśli w brzuszku są martwe płody, a nie tylko żywe?
 5. Gdyby było to podrażnienie jelit zmianą diety lub zapalenie bakteryjne, pomocny jest enterovet - do nabycia w lecznicy albo netowo. Zawiera m.in. pożyteczne bakterie, dostosowane do kota.
 6. Koty wypróżniają się 1-3 razy dziennie. Zależy, ile jedzą i co. W grę może wchodzić: karma słabej jakości; zmiana karmy, zarobaczenie (czy była odrobaczona po wyjściu ze schronisku?), lamblie, zapalenie bakteryjne jelit, problemy trawienne. Warto zrobić badanie kału - pokaże, czy są bakterie, czy robaki i jakie, wet dobierze leczenie. Kał zbiera się z trzech kolejnych dni, po malutkim kawałeczku do tego samego pojemnika (do kupienia w aptece - na kał lub na mocz, musi być bezwzględnie czysty), przechowuje zamknięty w lodówce (niestety, ale te pojemniczki są szczelnie zamykane, nic nie czuć). Próbka z jednego dnia może być niemiarodajna. Tymczasowo, zanim będą wyniki badania, można "zatrzymać" nieco pomóc, podając kotu wyłącznie gotowane mięso z kurczaka, drobno posiekane. Jeśli w grę wchodzi biegunka (nie piszesz o konsystencji) można dać 1/4 saszetki smecty lub 1/2 tabletki taninalu. Raz. Ale to tylko tymczasowe rozwiązanie. Trzeba usunąc przyczynę.
 7. http://ccw.wroclaw.pl/stowarzyszenia-nie-podlegajace-zadnej-organizacji/
 8. Czy był badany mocz? Usg pęcherza? Polecamy lekturę: http://www.koty.pl/aktualnosci1/art1581,fic-flutd-z-czym-to-sie-je.html Obstawiamy zapalenie pęcherza. Być może nawracające. Być może FIC - idopatyczne. Czy w domu są inne koty? Stres? Ktoś wybył/przybył z domownikow? Remont? Przeprowadzka? Jest taki świetny lek na problemy z pęcherzem, UrinoVet. Bezpieczne i naturalne składniki. Zalecany także w FIC. Być może należy rozważyć wprowadzenie leków antydepresyjnych - ale tu musi decydować wet po dokładnym przyjrzeniu się sprawie. Jeśli nerki są zdrowe, może pomocny byłby specyfik typu Relaxer Kot, kalmvet?
 9. Natychmiast do weta!
 10. Zdjęcie niewyraźne. Jakieś wyłysienie? Nie widać, czy to narośl. Jeśli wyłysienie i świąd - może być grzybica, alergia pokarmowa lub kontaktowa. Jeśli przesuwalna gulka - może być tłuszczak. Ale też może być odczyn poszczepienny, a nawet guz. A co powiedział wet?
 11. Skonsultować kotkę z innym lekarzem wet.
 12. To jeszcze młoda kotka, takie są szczuplutkie Po sterylizacji trochę przytyje. Ale sądząc po zdjęciach, wygląda bardzo dobrze i zdrowo. Waga kotów zależy od ich budowy i wielkości, także diety. Ta widać należy do drobnych
 13. Może być grzybica. Ostateczną odpowiedź da lekarz weterynarii - pobierze próbkę, sprawdzi pod mikroskopem podczas jednej wizyty. Niektóre gatunki grzybów świecą w ultrafiolecie, to też dobra metoda diagnostyczna. Zalecenia: wizyta z kotem u weta.
 14. Jeśli ranki nie są duże ani głębokie, można psikać octeniseptem (do kupienia bez recepty w aptece), ew. smarować maścią tribiotic. Gdyby kot się rozdrapywał, a rany nie goiły, trzeba będzie iść z kociakiem do weta.
 15. Nasz - na Facebooku Dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/Kotypl/photos/a.120200381355065.7214.120195648022205/1374573145917776/?type=3&theater Co zrobić, by wygrać zaproszenie? Zamieścić pod postem konkursowym na fb zdjęcie KOTA z 1 zdaniem na temat: "Jak kot zmienił moje życie". Na Wasze zgłoszenia czekamy do piątku 30.12. do godziny 22:00, najciekawsze nagrodzimy

Media społecznościowe

Dodaj nas