Anusi@k

Members
 • Zawartość

  3795
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  47

Anusi@k wygrał w ostatnim dniu 1 Kwiecień

Anusi@k ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

6 Neutral

1 obserwujący

O Anusi@k

 • Ranga
  Advanced Member
 1. To wykastruj kotkę i nie będzie problemu. Jak będziesz chciał kociaka to wystarczy pojechać do schroniska albo poszukać domu tymczasowego w necie a tam porzuconych kociąt na pęczki.
 2. Masz hodowle ?
 3. Drathir, Po pierwsze - jak dajemy mokre, chowany suche (najlepiej to pozbyć się go całkiem lub podawać tylko w bardzo niewielkich ilościach rano lub na noc.) Jakie suche je? Dobrze najpierw przestawić na dobre suche. Po trzecie - lepiej zacząć od średnich karm z podobną konsystencja ale z takimi które nie zawierają cukru i maja lepszy sklad. Później zmieniamy konsystencję - podziubac widelcem na papkę (można dodać trochę wody) Po czwarte - mieszać, stara karme z nowa. Po piąte - dosmaczac - np. Sosy z Miamor, Winston itp.., żółtko, mieso, przysmaki z suszonego miesa, smalec gęsi. Ogólnie trzeba zrozumieć dlaczego kot nie chce jeść innego jedzenia. Uzależnienie od cukru, sztucznych dosmaczaczy i substancji zapachowych. Przyzwyczajenie do konsystencji to największy problem. Podrzucam jeszcze grafike.
 4. jaki żwirek jest w kuwecie? jaka jest kuweta - kryta odkryta? ile jest kuwet? czy odchody bardzo brzydko pachnął czy da się wytrzymać? jakie karmy kupujecie? czy kotka nigdy nie robi do kuwety kupy? jeśli robi gdzieś na podłogę zanosicie to do kuwety i pokazujecie małej gdzie ma być kupa?
 5. My w jednej kuwecie mamy bentonit od Benka a w drugiej Cats Best ECO plus. Oba polecam. Tylko benka trzeba sypać dużo bo jak jest mało to klei się do dna ale jak na sypie się dużo to łatwo posprzątać. Drewno (CBE+) to moim zdaniem najlepsze. Wydajne, super pochłania zapachy, można wyrzucić do toalety, dobrze się sprząta.
 6. Niestety nie można. Można kupić zamknięta i nie zakładać wieka ale do otwartej juz raczej nie dokupisz wieka.
 7. MCO mają skłonności do HCM (kardiomiopatię przerostową), więc warto przebadać serce jeśli tego nie robiliście, bo to możne być jeden z objawów. Poczytaj o tym http://www.niziolek.com.pl/HCM.html A tak ogólnie to koty chrapią
 8. Jest zdzierstwo, dlatego czasem warto podzwonic, popytac, poczytac na necie, pojechać gdzieś "pod miasto" i jest taniej tylko trzeba wybrać kogoś kto ma jakiś sprzęt. U nas USG 60 PLN ! A badanie coś koło 20 PLN Karmy urinary nie musisz podawać możesz równie dobrze karmić mokrym i podawać pastę zakwaszajaca jeśli to kryształy. Jeśli tylko zapalenie to tak samo tylko bez pasty. Kot musi przyjmować dużo płynów co będzie robił jak będzie jadł mokre. Leki i mokra karma powinna rozwiązać problem Tylko mokra jakąś lepsza bo te marketowe to oprocz fatalnego skladu maja dużo fosforu.
 9. W poniedziałek to za późno, im dłużej zwlekasz tym więcej zapłacisz bo leczenie będzie dłuższe - trzeba iść jak najszybciej bo kot cierpi i zatruwa sobie organizm. Do jedzenia tylko mokre karmy z dowleką wody - zero suchych chrupek. Nie podawaj nic dla ludzi. Kotom zazwyczaj trzeba zakwaszać mocz nie odkwaszać, więc tym bardziej.
 10. Niestety tu nie ma reguły. Giną koty w miastach jak i na wsiach tylko w innych okolicznościach. Kastracja ma wpływ na "zmniejszenie oddalania sie od domu" ale tu też nie ma reguły bo giną i koty kastrowane. Wypuszczasz kota na własne ryzyko i jeśli coś mu się stanie to bedzie Twoja wina. Nie złego psa, nie znudzonego malolata, nie kierowcy i całego świata... Twój kot, Ty za niego odpowiadasz i Ty będziesz cierpiał po stracie - nikt więcej.
 11. Polecam zapytać na grupie fb "o kotach merytoryczne"
 12. Oczywiście udać się do weterynarza, zbada kota, zrobi badania i powie co jest przyczyną.
 13. Stawić na pewno nie strawi, może go wydalic z kałem, ale jeśli to większy kawałek to raczej udała bym się do weterynarza.
 14. Jak często i czym bawcie się z kotem ? Jakie karmy kot je ? Zmieniacie mu karmę czy cały czas je to samo ? Dostaje jakieś przysmaki ? Wychodzicie na spacery ?

Media społecznościowe

Dodaj nas