Anusi@k

Members
 • Zawartość

  3785
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  37

Anusi@k wygrał w ostatnim dniu 16 Luty

Anusi@k ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

6 Neutral

1 obserwujący

O Anusi@k

 • Ranga
  Advanced Member
 1. Niestety tu nie ma reguły. Giną koty w miastach jak i na wsiach tylko w innych okolicznościach. Kastracja ma wpływ na "zmniejszenie oddalania sie od domu" ale tu też nie ma reguły bo giną i koty kastrowane. Wypuszczasz kota na własne ryzyko i jeśli coś mu się stanie to bedzie Twoja wina. Nie złego psa, nie znudzonego malolata, nie kierowcy i całego świata... Twój kot, Ty za niego odpowiadasz i Ty będziesz cierpiał po stracie - nikt więcej.
 2. Polecam zapytać na grupie fb "o kotach merytoryczne"
 3. Oczywiście udać się do weterynarza, zbada kota, zrobi badania i powie co jest przyczyną.
 4. Stawić na pewno nie strawi, może go wydalic z kałem, ale jeśli to większy kawałek to raczej udała bym się do weterynarza.
 5. Jak często i czym bawcie się z kotem ? Jakie karmy kot je ? Zmieniacie mu karmę czy cały czas je to samo ? Dostaje jakieś przysmaki ? Wychodzicie na spacery ?
 6. Obie karmy mają dużo zbóż, mało mięsa i co za tym idzie masę weglowodanow.
 7. Tu nie chodzi fochy tylko o uzależnienie. Niestety sama przez to przechodziłam i wiem z czym to się wiąże... przestawienie na lepsze suche zajęło mi wtedy pewnie łącznie z 3 mc. pomału dosypywałam po parę ziarenek nowej karmy do RC - pluł nową karmą a wyjadał RC, z czasem jednak coraz mniej, mniej aż zaczął pluć RC. Każdy ma problem żeby przestawić koty z takich karm bo już producenci o to zadbali żeby mając tak marny skład koty zechciały to w ogóle zjeść, pomyśl ile chemii muszą tam dodać, a ile chemii musi tam być że później kot nie chce jeść nic innego?. Dzieci też najchętniej jadły by tylko lody, chrupki, czekoladki i cukierki, frytki, pizze i parówki, ale nikomu do głowy nie przychodzi aby karmić dziecko tylko takimi rzeczami. Całe szczęście nie musiałam przestawiać kota z marnej mokrej karmy, bo to jeszcze trudniejsze i wymaga naprawdę dużo pracy, chęci i samozaparcia. Teraz Twój kot jest zdrowy, ale jak zacznie się coś dziać (problemy po takiej diecie nie wyjdą zaraz tylko po latach) i wtedy to dopiero będzie problem żeby cokolwiek zmienić. Najłatwiej zmienić najpierw suche na coś lepszego - mięsnego, bez chemii i zbóż. Dopiero po zmianie suchego próbować zmienić mokre, najpierw na średnie później lepsze. Cała zmiana diety to bardzo długi proces, nie ma tak że dasz nowe i kot zje, bo jak tak ma wyglądać zmiana to szkoda w ogóle wydawać kasy i stresować kota.
 8. @Kanciasta A czytałaś może skład tych ... rzeczy? Whiskas to najgorsze co możesz kotu kupić do jedzenia. Skład mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (m.in. 4% kurczaka), składniki mineralne, cukier. Taki skład mają najtańsze puszki dostępne w marketach, czyli gorzej już być nie może... RC wcale nie lepszy... a cena!. Skład: Suszone białko drobiowe, kukurydza, włókno roślinne, gluten kukurydziany, pszenica, izolat białka roślinnego*, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce(...) Kot nie krowa =), proponuje zmienić na jakieś jedzenie dla kota - mięsożercy.
 9. ma Pani hodowlę?
 10. https://www.koty.pl/sucha-karma-cukrzyca/
 11. Po pierwsze i najważniejsze - szukaj karmy mięsnej bez zbóż bo koty to miesozercy a na wzmocnienie kości podawaj suplement. Nigdy to co jest dodane do karmy nie zastąpi oddzielnej suplementacji. Obie karmy mają bardzo kiepski, odpadowy skład. Koty w swojej diecie jako miesozercy, potrzebują białka i tłuszczy zwierzecych (nie roślinnych!) Im więcej takiego bialka i tłuszczu tym lepiej. Suchej karmy nie musicie podawać wcale, bo nie jest ona zbyt dobrym wyborem dla kota który z reguły pije mało a wodę pobiera z pożywienia. Jeśli chcesz suche to polecam Purizon. Z mokrych karm podrzucam tabele. Wybierz coś z dobrych karm i próbuj bo niestety jak kot przyzwyczajony jest do takiego chemicznego smaku to może być ciężko z przestawieniem na coś dobrego. Zawsze czytaj skład, nie kieruj się poleceniami u weta czy w zoologu bo tam zazwyczaj nie otrzymasz rzetelnej porady.
 12. Jest ich wiecej niż dwa =) poszukaj =)
 13. to sutek

Media społecznościowe

Dodaj nas