Wally63

Members
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Wally63

 • Ranga
  Newbie
 1. "Paskudny, kochany Kocur" zadomowił się? Jak nie, to przytrzymaj go w domu karmą, pieszczotami, albo uczuciem...
 2. Szczęściara jesteś ! Kotkowi pokaż co wolno, a co nie wolno!! A potem wpuść go do łózka... My kociarze tak robimy... :-)))
 3. Mieszkam w Zakopanem. Szukam Sierściucha, który też mnie polubi. Zapewnię karmę, wodę i uczucie. Dajcie znać, jak któryś kot mnie zaakceptuje... :-)
 4. Przesadziła z treningiem na chodziku.
 5. Na pierwszym zdjęciu jest pierwsza kotka, którą przygarnęliśmy, ale, pomimo akceptacji, kotka się wyniosła. Natomiast druga adoptowana zapałała sympatią.
 6. Miałem takie same obawy. Przeprowadziliśmy się ze starego domu do nowego (odległość ok 150 m - dwie wiejskie działki dalej). Psa zabraliśmy ze sobą. Założyłem, że jak kot zostanie koło starego, już niezamieszkałego domu, to jakoś będę go dożywiał i jakoś się nim opiekował. Tego samego wieczora usłyszałem miauczenie pod oknem. Wyszedłem przed dom. Siedział tam mój kot. Wyraz jego oczu mówił: "A o mnie toście se zapomnieli ?". Wpuściłem go do domu. Przeszedł i obwąchał wszystkie kąty. Potem położył się na "moim" fotelu i spokojnie zasnął. Od tego czasu zagląda do starego domu tylko w celu polowania, bo w nowym domu myszy już nie ma. Do KANIA: Co do nowego towarzystwa, to mam wątpliwości. Kot może to odebrać "wtargnięcie na teren obcych". Może dlatego mój obwąchał wszystkie kąty i stwierdził, że jest tu pierwszy i cały, nowy teren, jest jego. Dlatego też się przeprowadził. Parę miesięcy później(!) przygarnęliśmy kotkę. Zaakceptował ją (bez podtekstu seksualnego ;-). Ona była bardzo młoda a on to już "stary kocur" ).
 7. Zgadzam się, że nie jest to regułą. Jednak do takiego wniosku doszedłem ponieważ zdarzało się. Zginął mi już kocur i dwie kotki. I chyba nie były to wypadki komunikacyjne. Bardziej podejrzewam dzikie zwierzęta (lisy, kuny, łasice), które dość często zapuszczają się w moją okolicę. Może teraz, to dwugatunkowe stado, jest bardziej odporne na ataki obcych ?! Poniżej dwie członkinie stada i "kocur bojowy".
 8. Mam kota i kotkę (rodzeństwo). Mieszkam w "pół wsi"-"pół mieście" (wieś z kilkoma ulicami). Do sterylizacji były trzymane w domu. Teraz wychodzą swobodnie, ale "trzymają się domu". Mam jeszcze dwa psy (Kundelki. Też rodzeństwo i też dwojga płci). Cała czwórka stanowi nierozerwalne stado. Psy dbają, żeby obce koty nie zapędzały się do ogrodu, a koty, szczególnie kocur, nie wpuszczają obcych psów(!). Ogród jest tylko częściowo ogrodzony. Myślę, że sterylizacja jest jakimś rozwiązaniem. Zarówno koty, jak i psy, nie włóczą się po wsi tylko "pilnują swojego". Po sterylizacji, nikt ze stada nie przytył. Dalej "trzymają linię".

Media społecznościowe

Dodaj nas