Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gosia123

Problem z załatwianiem się

9 postów w tym temacie

Mam problem. Zostałam właścicielką dwumiesiecznego kotka. Od samego początku zalatwial się do kuwety (i siku i kupe). Po dwóch tygodniach zauważyłam, że siku robi wszędzie tylko nie kuweta, kupa bez zmian do kuwety. Za meblami, na łóżko, na.podłogę, wszędzie sika.

Co mogę zrobić? W czym może być problem?

Mój 7 miesięczny kot też przestał załatwiać potrzeby w kuwecie i nie wiem co jest tego przyczyną. Robi kupkę gdzie popadnie. W kuwecie jest prawie zawsze ten żwirek. Nie wiem co jest nie tak. Pomocy!

Może spróbuj postawić drugą kuwetę (z innym żwirkiem), może masz egzemplarz który nie lubi robić II i I do tej samej kuwety - bo i takie się zdarzają.

MOje 8 miesięczne koty załatwiają swoje potrzeby w kuwecie ale starsza kotka niestety nie zawsze. Kuweta jest czysta i jest w niej drewniany żwirek często wymieniany. Niestety musze przyznac sie, że nie zawsze tak było i ldatego kotke zniechęciło to do załatwienia potrzeby w kuwecie. Mam nadzieje, że kotka nauczy sie ponownie korzystania z kuwety.

Witam, zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo już nie wiem co robić. Mojego kota wzięłam z ulicy kilka lat temu. Obecnie Sid ma około 9 lat. Rok temu zmieniłam miejsce zamieszkania. Od tamtej pory kot ma problem z korzystaniem z kuwety. Podejdzie, rozkopie, a w trakcie siku unosi pupę do góry, sikając na ścianę. Po wszystkim zakopuje jak gdyby nigdy nic i odchodzi. W związku z uciążliwą sytuacją, zdecydowaliśmy się na wizytę u weterynarza. Okazało się, że w nowym bloku kot wyczuł kota/kotkę i zaczął znaczyć teren. Faktycznie podczas oddawania moczu, naprężał się i drżał z podniesionym ogonem. Zrobiliśmy badania krwi i moczu - wyniki w porządku. W patowej sytuacji postanowiliśmy kota wykastrować. Niestety i to niewiele pomogło. Raz kot ładnie robi siku, innym razem po ścianie. Gdy słyszę, że rozkopuje żwirek, podbiegam i w ostatniej chwili przytrzymuję mu pupę. Jednak w nocy, podczas snu jest to niemożliwe. Kilka dni temu zainwestowałam w kuwetę z przykryciem. Pomyślałam, że sprzątanie samej kuwety będzie mniej kłopotliwe, niż mycie ściany i podłogi kilka razy dziennie. Niestety i to rozwiązanie zawiodło, bo kot załatwił się bezpośrednio na ścianę przy kuwecie. Kupkę robi normalnie. Żwirek jest w porządku, od miesięcy używamy tej samej marki i kotu pasował. Kot nie jest narażony na stres, bardzo go kochamy. Od października codziennie jestem z nim w domu, dbam o niego. Obecnie jestem na półmetku pierwszej ciąży. Zaczynam sobie nie radzić z kocim problemem. Mam coraz mniej sił i cierpliwości. Nie chcemy pozbywać się kocurka, jednak zupełnie nie wiemy jak mu pomóc. Czy są jakieś sposoby, by nauczyć go poprawnego korzystania z kuwety? Czy ktoś zmagał się z podobnym problemem? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Doti023, a próbowaliście może kocich feromonów? Pojemnik z feromonami wkładasz do kontaktu i feromony są stopniowo uwalniane. Może to by pomogło...

Nie, nie próbowałam, ale każde możliwe rozwiązanie jest na wagę złota. Dziękuję za radę, na pewno spróbuję. Pozdrawiam :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas