Gabi

Rasa dla początkujących

7 postów w tym temacie

Witam wszystkich miłośników kotów. To mój pierwszy wpis na tym forum i mam nadzieję, że doradzicie mi w wyborze rasy dla kompletnego laika. Zdecydowałam się na kota rasowego (choć nie planuję wystaw ani tym bardziej prowadzenia hodowli) ponieważ uważam, że w przypadku kota rasowego z udokumentowanym pochodzeniem  można o wiele łatwiej określić i przewidzieć charakter kota, a nie ukrywam, że to właśnie charakter jest głównym kryterium wyboru. Szukam kota o łagodnym charakterze i spokojnym temperamencie, typowego pieszczocha, łagodnego w stosunku do ludzi i zwierząt. Dobrze byłoby gdyby kot nie skakał zbytnio po meblach ani nie wymagał trudnej i czasochłonnej pielęgnacji sierści. Mieszkam w domku z ogródkiem, pracuję 8-10 godzin, weekendy wolne. Jak dotąd rozważałam kupno brytyjskiego kota krótkowłosego, który wydaje się idealnie pasować do mojego trybu życia i oczekiwań, ale może Wy macie inne propozycje? Tak jak wspomniałam: nie zamierzam prowadzić hodowli ani wystawiać kota więc jego płeć czy umaszczenie nie mają znaczenia.

Dziękuję za odpowiedź. Przyznam, że Ragdolla nie brałam pod uwagę ( choć przyznam, że bardzo mi się podobają), bo obawiałam się, że w ich przypadku jest tak jak z Husky. Ludzie kupują te psy ze względu na piękne niebieskie oczy, a potem często taki niewybiegany Husky wyje całymi dniami w ogrzewanym mieszkaniu. Ale skoro Ragdoll to dobry wybór, poczytam więcej o tej rasie.

Ragdoll zdecydowanie nie wyje i nie domaga się codziennych maratonów ;) Jest bardzo ufny i łagodny. Lubi przebywać w domowym zaciszu. Gdyby udało Ci się odwiedzić hodowlę tych kotów, poobserwować je, pomogłoby Ci to w podjęciu decyzji :)

1 godzinę temu, Portal Koty.pl napisał:

Gdyby udało Ci się odwiedzić hodowlę tych kotów, poobserwować je, pomogłoby Ci to w podjęciu decyzji :)

A jakie są godne polecenia hodowle tych kotów na terenie Podkarpacia i Małopolski  ewentualnie  województwa śląskiego-  najlepiej okolice Bielska- Białej? ( może być na PW, żeby nikt nie miał ewentualnych pretensji o reklamę  lub antyreklamę). Nie chodzi mi o osiągnięcia wystawowe, bo nie zależy mi na kociaku wystawowo-hodowlanym. Mam na myśli hodowle, gdzie nie przegonią na cztery wiatry początkującego kociarza, zadającego mnóstwo, często banalnych pytań.:) A może dobrym pomysłem byłoby wybranie się na wystawę i tam nawiązanie kontaktów z hodowcami?  Z góry dziękuję za odpowiedź.

Poza kotem brytyjskim i ragdollem, które zostały wspomiane, dobrym wyborem może być też kot perski lub egzotyczny :)

Ja w dzieciństwie miałam dachowca, a w dorosłe życie weszłam ze Sfinksem. Żadnych problemów, pomimo, że niektórzy ostrzegali przed Sfinksem dla początkujących.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Media społecznościowe

Dodaj nas