Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Radigal

Alergia a kot ?

2 posty w tym temacie

Czesc, mam do was jedno pytanko jako do posiadaczy kotów róznych ras. Sprawa ma się tak, że mam uczulenie na koty, jako że jestem zwolennikiem kota i chciałbym takowego kiedyś mieć, moje pytanie brzmi czy ktoś z was ma może doświadczenie z osobą uczuloną/bądź sam jest, a kota ma jak sobie z tym radzić oprócz odczulania ? Czytałem sporo, że np kot syberyjski nie uczula, aczkolwiek chciałbym zaczerpnąć więcej informacji a nóż ktoś z was już się spotkał z taką sprawa :) nie chce pochopnie brać zwierzaka bo to nie zabawka dlatego może w tym wątku ktoś mi rozjaśni moja sytuacje :)

Pozdrawiam

Są koty, które uczulają mniej od innych. Należą do nich między innymi właśnie koty syberyjskie. Musisz jednak pamiętać, że żadna rasa nie uczula w ogóle . Niektóre po prostu wytwarzają mniej alergenów.

Lista kotów mniej uczulających:

• Syberyjski
  • Jawajski
  • Bengalski
  • Tajski
  • Cornish Rex
  • Devon Rex
  • Sfinks
  • Syjamski
  • Ocicat
  • Rosyjski krótkowłosy
  • Balijski
  • Burmski
  • Orientalny krótkowłosy

Istnieje oczywiście wiele sposobów na życie alergika i kota pod jednym dachem. Częste wietrzenie i odkurzanie mieszkania, mycie rąk po zabawie z pupilem, rezygnacja z kudłatych zasłon i dywanów, powierzenie sprzątania kuwety komuś innemu - to tylko kilka sposobów na złagodzenie objawów.

Nie zawsze jednak te sposoby wystarczają. Niektórzy alergicy reagują mocniej od innych. Najlepszym sposobem jest po prostu sprawdzenie, jak alergik zachowa się przy kocie. Wystarczy kilka minut, w skrajnych przypadkach godzin. Najlepiej jednak wziąć ze sobą do domu jakiś kocyk kota, by sprawdzić reakcję delikwenta.

Tworząc odpowiedź, bazowałam się na tym artykule. Zajrzyj tu, a dowiesz się więcej!

https://www.koty.pl/alergia-na-kota/

Liczę, że ci pomogłam :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas