Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
esminka

Nagła zmiana zachowania kota. Proszę o pomoc

2 posty w tym temacie

Bardzo proszę o pomoc. Jestem właścicielką 11 letniego persa (jest tokastrat). Zawsze jak to kot, wyznaczał kiedy mamy mu okazywać pieszczoty, ale nigdy nie siadywał nam na kolanach,  od zawsze też mieszkamy w tym samym mieszkaniu.

Od około 2 tygodni, kot przesiaduje tylko w jednym pokoju, nie wita nas na powitanie i nie wychodzi z pokoju gdy nie ma potrzeby fizjologicznej lub gdy nie jest głodny, 2 razy również poszedł spać do swojej kuwety!

Po zjedzonym posiłku w kuchni ucieka od razu do swojego pokoju.

Czasem przynosimy go na rękach do salonu i o dziwo siedzi nam godzinami na kolanach (łasząc się do nas), a następnie znowu ucieka do swojego pokoju.

Dziś zaniosłam go na balkon, posiedział około pół godziny, wszedł do salonu, zrobił kilka kroków jak kiedyś, a następnie chyba sobie coś przypomniał i uciekł "do siebie".

Dodam, że nie zmieniła się nasza sytuacja rodzinna, mieszkamy we dwójkę, oboje jesteśmy zakochani w naszym kocie i nie wiemy co mogło wpłynąć na jego zachowanie.

Kot ma dalej dobry apetyt, załatwia się również bez problemu. Pół roku temu ze względu na wiek zrobiłam mu całą diagnostykę i wyniki wyszły ok, jedynie ze względu na nerki, lekarz zalecił do zwykłej karmy dosypywać trochę specjalistycznej karmy na nerki.

Czy ktoś ma jakąś radę, zaczynam się o niego martwić :(?

Jak często i czym bawcie się z kotem ? 

Jakie karmy kot je ?

Zmieniacie mu karmę czy cały czas je to samo ?

Dostaje jakieś przysmaki ?

Wychodzicie na spacery ?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas