Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość piromanka

uwaga na "lecznice"

21 postów w tym temacie

Chciałabym przestrzec właścicieli kotów i psów przed lecznicą na Igańskiej i pogotowiem weterynaryjnym Citovet na Krypskiej. Pan doktor ponoć prostym i rutynowym zabiegiem sterylizacji wykończył moją koteczkę, "pan doktor" Książyk z Citovet'u widząc w jak strasznym stanie jest Kita, zajął się rozmową z żoną przez telefon (wertując przytym notatki- czyżby nie wiedział jak się pobiera krew?). Nie udało nam się dostać do całodobowej!!!!! przychodni na Igańskiej w której był wykonywany zabieg. Kita umarła w straszliwych męczarniach nam na rękach.

Chcę adoptować kotka. Zależy mi na tym by był to młody kotek i jak najmniejszy. Dobrze by było gdyby kot w czasie swojego życia tak bardzo nie rósł ponieważ rodzice sie nie zgodzą na wielkiego kota. Chodzi mi o to by kot jak najmniej brudził. I ważne żeby kot był tani (jeśli przyszłoby go kupić a nie adoptować) i musi być tani w utrzymaniu. Co polecacie?

Fajny kotek. Trochę za małe zdjęcie i krótki opis. Daję 2 i zapraszam do mojej galerii !!!

Hmm .. pomyślmy ... Kot perski raczej nie bo jest dosyć duży masywny i ma długą sierść. Mógłby byc kot syjamski lub rosyjski niebieski. Nie potrzebują większej wygody. Nie będą wybradne gdy ich tego nie nauczysz .. radzę od początku dawać im takie jedzenie jakie jest możliwe na budżet rodziców. Nie są one również duże jedynie kot syjamski ma długie łapy i jest wysoki a rosyjski niebieski to kot zwykłej budowy ciała `gdzieś taki duży jak normalny dachowiec. Sprawdź sobie w google te oby dwa koty, poczytaj o nich i wybierz tego który będzie ci odpowiadał.

Pozdrawiam :))

Perski odpada napewno. Wogóle nie podobają mi sie perskie koty. A ten rosyjski niebieski to fajny nawet. Jeszcze jedno pytanie, czy łatwo nauczyć kota załatwiać się do piasku? Jak to zrobić? Jak go naucze to już NIGDY nie załatwi sie gdzie indziej? Bo to dla mnie bardzo ważne.

Koty syjamskie są chude z natury. Wszystkie koty jakie ja miałam od razu nauczyły się załatwiać do kuwety. Najlepiej postaw ją w przed pokoju lub w miejscu gdzie kot przebywa najwięcej. Jeśli będzie to sypialnia to postaw ją za drzwiami wejścia  do sypialni  (O ile masz przejść z przed pokojudo sypialni). Miej również zawsze otwarte okno żeby kotek mógł sobie wejść i wyjść na dwór. To dużo pomoże. Gdy będzie miał już ok 3 miesięcy możesz mu to okno już otwierać żeby się nauczył gdzie ma wyjść jak i przez co. Wtedy możesz już zlikwidować kuwetę.

Na stronie główniej są rasy kotów. Proponuję zajrzeć tam i poczytać troszkę. O każdym kocie, każdej rasie są informacje. Jakiej kot jest wielkości, ile waży, jak należy go pielęgnować oraz jak się zachowuje. Ponadto przy każdym opisie jest zdjęcie kota. Zobaczysz czy kot Ci się spodoba.

Ojj nie wiem czy otwarcie kotu okna byłoby dobrym pomysłem ponieważ mieszkam na 1 piętrze xDD Ale to nie jest blok mieszkalny tylko taki duży dom O.o

Kota można w sposób niezbyt trudny nauczyć załatwiania do kuwety. Najprostrzym sposobem jest nagradzanie go. Jeżeli kot załatwi swoje sprawy do kuwet daj mu nagrodę. W ten sposób kot szybko się nauczy i przyzwyczai do kuwety.

pozdrawiam

Kota można w sposób niezbyt trudny nauczyć załatwiania do kuwety. Najprostrzym sposobem jest nagradzanie go. Jeżeli kot załatwi swoje sprawy do kuwet daj mu nagrodę. W ten sposób kot szybko się nauczy i przyzwyczai do kuwety.

pozdrawiam

A z parteru nie moze mieć otwarte? Czy poprostu na dole inna rodzina mieszka tak? No jeśli taka jest sytuacja to nie otwieraj mu okna jedynie można mu otworzyć zeby wyszedł sobie na parapet usiąść i pooglądać. Nie martw się nie spadnie z tego okna, koty są bardzo ostrożne, a gdyby nawet już spadł to nic mu się nie stanie. Mojej kolezanki kot wyspoczył z balkonu z 4 piętra a miał ok. jednego roku i miał tylko bródkę zakrwawioną i trochę kulał. Ale wyleczył się z tego po tygodniu. Jeśli nie będzie mógł wychodzić na dwór sam to kup mu szelki i wychódź z nim na spacer na szelkach.

Najlepiej spraw sobie kotka rasy "pluszak"-prawie że nic nie kosztuje,nie brudzi, nie bałagani,jak wypadnie przez okno to rzeczywiście nic mu się nie stanie-nie wydasz pieniędzy na lekarza weterynarii, i w  wakacje nie musisz się martwić co z nim zrobić.

Koty syjamskie bardzo szybko przyswajają wiedzę. Potrafią robić niesamowite sztuczki. Są bardzo towarzyskie i kochane. I najważniejsze. Mimo boskiego temperamentu  są bardzo posłuszne:)

Mojej Kici tylko raz pokazałam gdzie jest kuweta i cały czas się do niej załatwia. Kot może załatwić się poza kuwetą jak jest brudna. Wiadomo koty są czyścioszkami więc jakby ich ubikacja byłą brudna to jest możliwe, że będą szukać czystszej ubikacji.

Dwa tygodnie temu na działce nad moją głową w moim łóżku okociła się kotka którą znałem zaledwie 4 dni.Dwa małe bezbronne kociaki wpadły za łóżko ale tylko jeden w walce o życi o godzinie około czwartej mnie i moją żone obudził. Akcja i nasza reakcja błya błyskawiczna. Koszyk wyścielony pierwszymi lepszymi koszulkami i ratunek 1 malucha bo drugi był już martwy. Polka bo tak ją nazwaliśmy ma obecnie 4 maleństwa.Jeszcze nie widzą ,ale są bezpieczne i ich mama ma co jeść i pić .Zastanawiamy się co zrobić z tą garstką jej potomstwa i szukamy chętnych którzy by je za darmo przyjeli.Jeśli nikt się nie znajdzie zostaną z nami a Pole cholera wysterelizuje.Nie wyrzuce ich z działki tak jak to potrafią robić inni. Pole też ktoś pozbawił domu. Widać to po jej zachowaniu. Kontakt walker@ onet. pl

Jeśli ma być niedrogi w utrzymaniu, to poleca syjama, orienta lub koty podobne do tych ras :) Musisz tylko wiedzieć, że takie koty są bardzo aktywne, wszędzie wciskają głowę i uwielbiają przemeblowywać mieszkanie...

Jeśli nie chcesz kota tak wielkiego jak maine coon, polecam Ci Orientalnego Krótkowłosego, Jawajskiego, Syjamskiego, Balijskiego, Devon rexa, Cornish Rexa... Jeśli wybierzesz kota sposród tych rask tóre Ci napisałam, musisz zadbać o odpowiednią dietę, bo to obżartuchy (szczególnie Orientalne i Syjamskie) :P

Ja nie mogę tego czytać !!! bezuszne istoty, kupcie pluszaki a nie żywe Zwierzę !!! Jesteście potworami, którzy kupują czy przygaraniają kota czy psa, na prezemt, byleby nie sral, jak zniszczy kanape, to won.

Jak można podejmować decyzje o przygarnięciu kota czy psa tak pochopnie, i od razu z zastrzeżeniami /!!!!

nie rozumiem tego !!!

kupcie sobie chomika, po roku zdechnie i świety spokój.

Kupilem kotka, bo dzecko chcialo, teraz wyjeżdzam na wakacje, kotka wywale na chodnik, moze ktos przygarnie !!! a moze zarobie ? bo sprzedam na allegro ??

Ludzie opamietajcie sie !!

Jaki maine coon, jaki syjamski !!

Dla kretyna to pluszak i to tez wsumie za duzo, plastikowy lub drewniany żebys mógl przylalać i ew wywalić !!!

Milosnicy zwierzat

zygac sie na was chce

kupują drogie rasowe zwierzeta, a potem w cholere tego na aukcjach

a bo szcza, a bo dzecko sie urodzilo, a bo znajomi kupili inne i ja takie samo chce, a po zdrapalo nową sofe ze skóry, zesralo sie na dziecko, zazyglalo buty prady,

weźcie sie opanujcie

to zywe stworzenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak nie wolno myslec !!!!!!!!!!

katolicy z bozej łaski, kretyni, pustaki

a potem : sprzedam boo... alergia, sra, dziecko, nie daje rady, wyjeżdżam częśto, nie umiem gotowac, itp zygam wami prostaki co kupujecie i potem wywalacie.

sam ten temat wywolal we mnie torsje

ale temat usuwania ciązy cętnie podejmiecie !!

bałwany

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas