Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość afganistanek

koty norweskie leśne

17 postów w tym temacie

Wszystkich miłośników kotów norweskich leśnych zapraszam na stronę hodowli E'Xodja - www.exodja.pl

4 osobowa rodzinka przyjmie lub zakupi za niewielką odpłatnością kotka maine coona lub norweskiego leśnego. Może być również mieszaniec z którąś z tych ras. Kotki są przepiekne niestety ceny hodowców jakby nie ułatwiają mi zakupu u nich. Może ostatni kotek z miotu byłby taniej do kupienia lub kotek nie u hodowców ( jednak nie mam kontaktu z takimi ludźmi). b. proszę o pomoc Gwiazda-75@o2.pl

4 osobowa rodzinka przyjmie lub zakupi za niewielką odpłatnością kotka maine coona lub norweskiego leśnego. Może być również mieszaniec z którąś z tych ras. Kotki są przepiekne niestety ceny hodowców jakby nie ułatwiają mi zakupu u nich. Może ostatni kotek z miotu byłby taniej do kupienia lub kotek nie u hodowców ( jednak nie mam kontaktu z takimi ludźmi). b. proszę o pomoc Gwiazda-75@o2.pl

Koty z rodowodem zawdzięczają swoją cenę:

-dobrej karmie( i to nie dla jednego kota,ale całej gromadki)

-żwirku

-wystaw rodziców( to cena co najmniej 200 zł za jedną-łącznie z dojazdem i zatrzymaniem się w hotelu-kiedy wystawa jest dwudniowa,to koty i hodowca muszą gdzieś przenocować,aby zdobyć najwyższy tytuł wystawowy (EC) kot musi być na kilku zagranicznych wystawach)

-stałej opieki lekarskiej

-szczepieniom

-odrobaczeniom

-kociemu ekwipunku(kilka drapaków w hodowli,kuwety itp.tu koszty są najmniejsze)

Wszystkie koty tzw.na kolanka z hododwli mają taką samą cenę.Zsumuj sobie wszystkie te punkty-wyjdzie ci cena ok.2 000,więc hodowca nic na tym nie zarabia,prawda?

Dziękuję za podpowiedź, zaraz zajrzę na ta stronke.

A mam pytanie do hodowcy jeszcze, co się dzieje z kotami które wykazuja jakieś wady, przeciez nie wszystkie rodzące się kotki są idealne, (tak jak i ludzie) więc dlaczego taki kot nie mógłby się znaleść w jakimś domu gdzie byłby kochany jeżeli nie spełniałby norm swojej rasy?

Proponuję zamiast napędzać popyt dla pseudohodowców lub narzekac na ceny trochę pooszczędzać - my oszczędzaliśmy 4 miesiące, żeby kupić naszego wymarzonego kota w odpowiedzialnej, sprawdzonej hodowli ;) poza tym dobrzy hodowcy dobierają partnerów nie tylko ze względu na wygląd, ale głównie ze względu na zdrowie i m.in. za to się płaci ;)

1 osoba lubi to

A mam pytanie do hodowcy jeszcze, co się dzieje z kotami które wykazuja jakieś wady, przeciez nie wszystkie rodzące się kotki są idealne, (tak jak i ludzie) więc dlaczego taki kot nie mógłby się znaleść w jakimś domu gdzie byłby kochany jeżeli nie spełniałby norm swojej rasy?

Mi podrzucił ktoś trzy norweskie leśne kotki. Jeden szary bardzo piękny zupełnie nnorweski leśny, drugi bury tak samo piękny i trzeci  też ładny, czarny ma dosyć gruby ogon ale jednak bardziej dachowiec. :)

Eeee rasowych by raczej nikt nie podrzucił, tylko je sprzedał. Nie chcę Cię martwić, ale one chyba tylko wyglądają jak norweskie leśne. Na pewno są śliczne!

Spełnianie norm (standardów) rasy to bardzo pojemne pojęcie. Laik nie zauważy większości wad kota, które dostrzega hodowca. Chodzi tu o rzeczy tak subtelne, jak zbyt blisko osadzone uszy lub za mało skośne uszy. Kot z wadami wykluczającymi go z hodowli nie musi mieć od razu dwóch ogonów...  Jak już jesteśmy przy ogonie - nawet załomek na ogonie nie jest czymś, co kota szczególnie oszpeca. Zwłaszcza u ras długowłosych jest prawie niewidoczny.

Zobacz, jak powinien wyglądać kot norweski i jak szczegółowy jest to opis. Z kotami, które tego standardu do końca nie spełniają, dzieje się to samo, co z tymi idealnymi - trafiają do nowego domu.

Wśród uczciwie działających hodowli też występuje pewien rozrzut cen, ale nie spodziewaj się, że w jednej koty będą o połowę tańszej niż w innej. Hodowla to spore koszty, jak już ktoś wyżej napisał. Zwłaszcza hodowla, w której dba się o koty, ich zdrowie i samopoczucie.

I powiedz mi, co jest nie tak z tym kotem norweskim :-)

Wszystkich, którzy sa pasjonatami norwegów zapraszam  na moją stronę www.kotyani.com 

zmiana strony www.kotyani.pl 

Nasze kocięta szukają domków. Zostały jeszcze dwie piękne koteczki i kocurek. Zapraszam serdecznie na stronę internetową.ckvo

Cudowna rasa. Mam kociaka norweskiego leśnego, o pięknym bursztynowym kolorze sierści. Mają takie tylko w hodowli: http://www.forestgate.pl/. Jest niezwykle przyjazny, lubi być adorowany, ale nie naprzykrza się :)

jedna z najpiekniejszych ras. majestatyczne! ale mam mieszkanie za male na takiego zwierzaka ((

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas