Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość Labiczka

Moja kocia ma matową sierść...

13 postów w tym temacie

Co robić. Jeszcze jej nie kąpałam. Wiem tylko, że będzie to lubiła, bo lubi chodzić po mokrym zlewie, bawić się cieknącą wodą z kranu, a o wycieranie to się sama prosi. Jaki szampon polecacie?

Droga Labiczko!!!

Nie kap jej!!!!Moj kotek zawsze chodzil po wannie i uwielbial wode. Kotki sa nie za bardzo madre. Kiedys sie kapalam i kotek oczywiscie juz na wannie. Ja splukuje sobie wlosy. A on skorzystal z okazji zeby sobie popic wody. No i przez przypadek wlazl do wanny i szybko wyszedl przestraszony. A wrocmy do tematu. No wiec koty boja sie wody tak samo jak my ognia. Oto jeszcze inne doswiadczenie z kapania kota. Mialam kota i bardzo chcialam go wykapac. No i co???Podrapal mnie ze krew mi leciala!!!Prosze nie kap!!!

to, że lubi chodzić po zlewie wcale nie oznacza, że będzie chciała się kąpać. może się po prostu przestraszyć wody. jeśli kot ma matową sierść nie musi być kąpany, czesanie kici co drugi dzień powinno trochę poprawić stan sierści, lecz najważniejsze jest odpowiednie odżywianie. zdrowe koty mają lśniącą i błyszczącą sierść.... jeśli można wiedzieć, skąd nabyłaś kotka????

Mój kotek zostal zakupiony w renomowanym sklepie i jest zdrowa!

Zle okresliBam swoj problem.Jak dbac o siersc kocurki?

Moja kotka wrcz wpych si do wody dzisiaj wlozyla glowe pod kran z woda, a potem czekala zebym ja wytarla...

Nie wiem moze mam jakis felerny model, ktory lubi sie kapac...

Zrobie eksperyment czy lubi sie kapac i na pewno zdam wam z tego relacje!

paaa

Moja koteczka też uwielbia się kąpać pod cieknącymi kranami, ale to tylko pozory, bo kiedy musiałam ją raz wykąpać to wiem że więcej tego nie zrobię :) ładną sierść ma od odpowiedniego jedzonka, a myje się sama :)))

pzdr pa.

Narazie nie widze potrzeby kapania. Zadalam takie pytanko, bo podejrzewalam, ze moja kotka ma pchelki...

Na szczescie nie ma!

Niestety zgadzam się z przedmówczyniami. Mój kot też uwielbia siedzieć w umywalce lub wannie. Jest w siódmym niebie gdy woda mu kapie na łebek. Ale moje doświadczenie z kąpaniem go to istny koszmar!!! Wydzierał się w niebo głosy!!! Wyrywał się i gdyby nie pomoć męża chyba bym odpuściła...

też uważam że lepiej nie kapac kota. czytałam w innym twoim wątku że karmisz go whiskasem (chyba). to może być (a raczej jest) wina nieodpowiedniej karmy. ja polecam z gotowych karm: suche- Iams, Royal Canin, Nutra Nuggets, Eukanuba, Hill's; mokre (puszki): Iams, Animonda, Hill's. spróbuj coś kici ugotować: kurczak, indyk, wołowina, ryba (rybkę raz na tydzień), podroby.... ; do miesa jakis wypełniacz: warzywa, ryż, kluski, kasza, płatki owsiane, jęczmiennne... ; i nie do mięsa (oddzielnie): yogurt naturalny /bez cukru/, ser biały, żółtko z jajka (raz na tydzien); jak będziesz karmić "domowym jedzeniem" to kup jeszcze preparat witaminowy (w prawie każdym sklepie zoologocznym); miau! pozdrooffka dla Ciebie i kici.

zgadzam się, że kota się raczej nie kąpie.Ponoć kota można łatwo przeziębić. Mój kocur też uwielbia łazienkę, nawet zdarza mu sie uciąć drzemkę w umywalce. Lubi też pochlipać wodę z kranu.Wszystkie kosmetyki firmy Gimpet są najlepsze. Jeśli kot ma nieciekawą sierść to raczej jest błąd w żywieniu.Lepsze suche karmy Royal Canin 33 -wrażliwa skóra i sierść, surowe mięsko(nie wieprzowina)a także witaminy, polecam Vitapet-można kupuć u weta.

Raczej nie, ale ja kąpałam kicie ze 2 razy i nie było tak źle. Tyle że schła w ręczniku i kocu 2 godz., no ale to pers. :D Ale nie drapała - spróbować mozna:)

mam malego kotka i nie wiem jak go nazwac. jak ladniej rubin ,stich,(sticz) dżamba, a może szafirek?pomozcie!

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas