Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość lalita

3 miesięczny wybredny kociak

37 postów w tym temacie

Mam 3 miesięczną kotkę. Karmie ją na razie mlekiem i czasem jakimś serem itp, ale dostała już od tego rozwolnienia. Whiskasa juniora nawet nie tknie, mieso zje, ale też wybrzydza strasznie. Jej rodzeństwo, które mieszka u mojej babci już normalnie je to co duże koty, a moja nie chce. Może możecie polecić jakąś karme dobrą dla młodych kotów? Co jedzą wasze kociaki? Może moja kicia jest wegetarianką? Pomóżcie! Buziaczki :* :* :*

Ja uzywalam frieskies ale dla doroslych. Moja kotka nie byla wybredna tylko kielbasy nie chciala jesc. Moze sproboj nakarmic kociaka rybka gotowana lub surowa. Ja nie polecilabym tych serkow zoltych tak bardzo czesto. A mleka jej nie dawaj za duzo bo moze zachorowac lub bedzie wymiotowac. Najlepiej jak sprobujesz wszystkiego nawet chleba moja kotka czesto je jak juz nie moge kanapki a moze nawet jakies mieso mielone.

Moja Kicia gdy ją przyniosłam do domu miała około pół roku.Nie miała prawie całego ogonka , kawałka jezyczka i wyglądała raczej nieciekawie .Zal serce ściskał.Oczywiście bała się wszystkiego i nic nie chciała jeść.Przez półtora roku jadła tylko wątrobę a z suchej karmy tylko purynę.Nie można było jej zmusić do zmiany diety.Gdy próbowałam ją przegłodzić to tak miałczała że wszyscy mieli dość.Teraz nastąpił zwrot o 180 stopni.Wysterylizowałam ją pól roku temu.Jak to było cudownie jak nie chciała jeśc!!!!Je [wszystko]iniestety trzeba wprowadzać ograniczenia bo strasznie tyje.Karma dla otyłych kotek sie nie sprawdza jest po niej zaraz głodna. teraz dopiero wiem co to jest kocie miałczenie szczególnie o5:15 rano jak w zegarku.zawsze wstawałam o 5:30

Niemal każda firma oferuje w swoim repertuarze suche karmu dla małych kotków - kicia na pewno coś znajdzie. Mój np lubi Acanę Kitten (to taka karma kanadyjska, nie wszędzie dostępna) i Cat Chow. Ważne, żeby przez pierwszy rok, a przynajmniej 9-10 miesięcy były to karmy dla kociaków, bo zapewnią im właściwe składniki odżywcze. Z mokrych karm mogę polecić animondę i felixa.

Spróbuj kotkowi urozmaicać jedzenie - surowe mięsko drobiowe albo wołowe, płatki owsiane, chleb, pasztetową, kaszankę, metkę, śmietankę, ugotowane warzywa - oczywioście w rozsądnych ilościach, podobnie jak rybę (zbyt dużo ryby nie służy kotkom). Jeżeli bedziesz próbowała ze wszystkim, na pewno w końcu trafisz na coś, co Twój kociak bedzie jadł chętnie - wiem to z własnego doświadczenia.

I na koniec bardzo polecam ten wątek na forum: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=1062&postdays=0&postorder=asc&start=30

znajdziesz tu wiele cennych rad sprawdzonych przez życie. Powodzenia:)

moje kociaki mają 2 miesiące z hakiemi jedzą prawie wszystko. domowe żarcie jest najlepsze.. co jedzą? ugotowaną wątróbke, mięsko drobiowe, wieprzowe, czasem jajka, serek żółty i twarożek. i suchy pokarm jako podwieczorek. no i mleko, jeśli UHT to nie rozcieńczam z wodą., natomiast jeśli zawiera więcej tłuszczu to pół na pół z wodą, bo kociaki już przestały trawić laktozę. pozrawiam:)

KOTOM NIE PODAJE SIĘ MLEKA to im szkodzi,tym bardziej mleka uht przeznaczonego dla ludzi.Jeśli mleko to dla kotów np.dobrytm produktem jest mleko whiskas.Można je zastąpić twarożkami lub śmietanką-ALE NIE MOŻE TO BYĆ JEDYNE JEDZENIE DLA KOTA.

najlepiej zaopatrzyć się w dobrą karmę suchą dla kociąt np.:Iams,hill's,purina itp,spróbować tuńczyka w sosie własnym,ryżu z gotowanym filetem z kurczaka.Kotek to nie zabawka i polecam troszkę się dokształcić zanim zacznie się opiekę nad żywym stworzeniem-bo mozna mu naprawdę zaszkodzić.pozdrawiam

Mam małego 2-miesięcznego kotka , próbuje dobrać żwirek dla niego do kuwety i każdy z dotychczasowych nie zdaje rezultatu . Zaraz po zrobieniu kupki musze szybko usuwać ja z kuwety bo nie da sie wytrzymać , tak czuc ten zapach .Co mam zrobić to staje sie nie do zniesienia . Czy jest jakis rodzaj żwirku który mógłby maskować zapachy?

Najlepiej iść do weterynarza i zapytać. ja mam 2 kociaki i 3 dorosłe kupuje silikonowy i jest ok.

Ja stanowczo odradzam używania żwirków "Hilton" i w ogóle wszystkiego z tej firmy. Polecam natomiast żwirek silikonowy z firmy "Vitapol". Dobre są też żwirki z firmy "Benek", ale nie są lepsze od innych, a są bardzo drogie. Myślę, że wybór żwirku to nie powód, żeby udawać się do weta...

A poza tym kupki zawsze trzeba usuwać zaraz po zrobieniu i żaden żwirek tego nie zmieni, ale tak jak napisałam, najlepsze są silikony

Może ktoś z Twoich znajomych ma koty? Zapytaj się, jaki żwirek jest najlepszy. Albo możesz skontaktować się z weterynarzem lub poczytać w książkach, kocich gazetach, w internecie. Poza tym pamiętaj, aby nie był zbyt twardy, bo kot może nie chcieć załatwiać się w kuwecie.

Mam dwa koty i moiom zdaniem żwirek z firmy "BENEK" jest dobry.Najlepiej żwirek który się zbryla.

Używaj żwirków wysokiej jakości. Nie daj się uwieźć najtańszym żwirkom. Są podejrzanie tanie...

Zgadza się, najtańsze żwirki wychodzą najdrożej w eksploatacji, bo trzeba je częściej wymieniać, niż te lepsze. Poza tym nie neutralizują tak zapachów. Benek to dobra firma, ja kupuję taki http://www.zoomania.pl/product_info.php/products_id/1470 i jest bardzo dobry. Kot go akceptuje (nie z każdym żwirkiem tak było) i przede wszystkim nie czuć w mieszkaniu żadnych nieprzyjemnych zapachów.

Najlepszy żwirek to silikonowy, wchłania zapach i jest bardzo wydajny. Ja dla moich kotów tylko takiego używam. Kiedyś kupowałam te zwykłe, najtańsze, ale zupełnie się ich nie opłacało używać. Śmierdziało w całym pokoju, tak, że nie można było wytrzymać. Do tego były mało wydajne. Jak dla mnie - tylko silikonowy.

Jak widzisz, według wielu opini najlepszy jest żwirek firmy Benek. W takim razie kup Benka:-) Hi! Hi! Hi!

Tak, tak, Benek górą :D A na poważnie możesz spróbować innych, ale widzisz, że my kochamy Benka. Ja kocham jeszcze bardziej za to, że nic mi sie cuchnie pod nosem, a jestem na to uczulona.

Polecam  Hiltona drewnianego zbrylającego-można wyrzucać do WC,ładnie się zbryla , nie śmierdzi ,przy jednym kocie starcza na miesiąc

Ja kupuję w "BRICOMARCHE" zwykły żwirek bentonitowy. Nazywa się"szczęsliwy kot " . Aby brzydko nie pachniało trzeba pokazać naszemu pupilkowi jak przesuwać żwirek. N ależy włożyć przednie łapki do kuwety i zademnstrować to. Kot instynktownie zacznie zakopywac odchody>

Jeśli mogłam pomóc, bardzo mi miło:)

Ja też polecam Benka :-) po przetestowaniu kilku stawiam na "Benek Super Uniwersalny" w błękitnej torbie ;-)

Zalety:

- wydajność - torba 5l przy racjonalnym użytkowaniu starcza na 2,5 - 3 tygodnie

- drobnoziarnisty idealnie pochłania płyny i zapachy (NIC nie śmierdzi ! )

- zbryla się i pęcznieje dzięki czemu NIGDY (naprawdę NIGDY) nie przykleja się do dna kuwety

Wady:

- drobne ziarenka roznosza się po całej łazience. Odkurzanie co 2 dzień wymagane :-)

- cena od 11 do 16 PLN (w zależności gdzie kupujesz) - jest sporo tańszych żwirków

Mój kotek zakopuje że hey bardzo się stara po kazdej wycieczce do kuwety muszę zamiatać.

Żwirek puki co kupuje betonowy hilton bo kotek dopiero się zaczyna przestawiać z piasku (kotek załatwiał się na zewnątrz) jaki żwirek jest dobry żeby się tak nie roznosił

dużo niewiem o żwirkach, ponieważ moje koty są kotami wychodzącymi z domu i nie muszę kupować żwirku ale słyszałam o 2 rodzajach:

- 1 rodzaju to taki który wymienia się co tydzień i wtedy wysypuje się cały żwirek z kuwety

- 2 rodzaju : wybiera się zabrudzony żwirek i robi się to po każdym stosowaniu kota

witam :)

Polecam zwirek o nazwie Cats Best .Jest super :) zaleta jest tez to ,że mozna go wsypac do WC.WYGODA :)

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas