Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość lalita

3 miesięczny wybredny kociak

37 postów w tym temacie

Witam, odgrzeje nieco temat. Który żwirek najlepszy? Od niedawna jestem posiadaczką kota i zastanawiam się jaki żwirek wybrać, szczerze mówiąc próbowałam już wszystkich ale jakoś żaden nie spełnił wszystkich moich oczekiwań, kotek też nie był zadowolony, pomóżcie proszę, czym się kierować przy wyborze żwirku, jak najczęściej koty na nie reagują, czy cena zawsze świadczy o jakości i przydatności. Proszę o pomoc.

Witaj Maga ;),

Od kilku lat bywam, czytuje różne kocie fora, wszędzie najczęściej pojawiają się dwa żwirki Benek - żwirek bentonitowy i Cat's best eko plus - żwirek drewniany.

Każdy żwirek ma swoje wady i zalety - na czym zależy Tobie?

Dla mnie ważne było aby dobrze zbrylał, można było go utylizować w toalecie, był naturalny i cena nie jakaś kosmiczna. Używam więc żwirku moim zdaniem najlepszego czyli CBE+ wymienionego wyżej. Ma on oczywiście swoje wady - nosi się trochę, nie pochłania nie wiadomo jak zapachów ale przed kuwetą mam wycieraczki a zapachów nie musi pochłaniać bo kuwetę sprzątam często, kot dobrze się odżywia, tak więc nie czuć nic z kuwety.

Niestety sama musisz wypróbować i ocenić czy cena idzie zawsze w parze z jakością - bo każdy oczekuje czegoś innego od żwirku. Mój kuzyn kupuje żwirek w tesco najtańszy i tez jest zadowolony - ja nie mogla bym patrzeć na taką kuwetę, gdzie zalega koci mocz przez tydzień czy dwa ;/....ale jemu to odpowiada...kot się przyzwyczaił i chodzi do takiej kuwety więc widać jemu też to odpowiada - mój kot by do takiej kuwety przypuszczam nawet nie wszedł...

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź, powiedzcie mi jeszcze co z tym zbrylaniem, czy to takie istotne?

To jest bardzo wygodne,dla nas.Latwiej,nam usowac i mozna usunac wszystko w calosci.:yes:

Wielkie dzięki za info, będę próbowała, zobaczymy co z tego wyjdzie, Pozdrawiam!

Dla mnie zbrylanie to podstawa.

Jak żwirek nie zbryla to po co mi taki żwirek?

Jeśli nie możemy usunąć moczu - bo żwirek się nie zbryla - to mocz zalega w kuwecie, mnożą się na nim bakterie, kot na łapach roznosi to po całym mieszaniu i po Nas...

Nie widzę żadnych plusów przemawiających za żwirkami niezbrylającymi.

Ktoś by mógł powiedzieć - cena - ale niestety, taki żwirek nie wychodzi wcale ani to wcale taniej bo trzeba wyrzucać go po 5l tygodniowo! a mój drweniany spokojnie bez większego problemu wytrzyma i miesiąc w dobrym, ładnie pachnącym stanie...

Podpinam się pod ten post, gdyż moje pytanie dotyczy właśnie żwirków:-)

Kotek w hodowli korzysta z Benka (żółtego), jednak ja po wielogodzinnej lekturze wybrałam żwirek Cat's Best Eco Plus oraz krytą kuwetkę. O ile wiem, że w hodowli maluch korzysta z krytych kuwet o tyle nie wiem w jaki sposób przestawić malucha na inny żwirek niż ten który używany jest w hodowli ? Czy powinnam na początek również kupić Benka a dopiero po czasie zmienić na CB ? Czy może od razu mogę użyć CB ? Będę wdzięczna za podpowiedzi :) 

Mam CB i to dobry wybor.

Jednak ze zmiana zwirku jest jak ze zmiana karmy.

Koty jak zapewne wiesz nie lubia zadnych zmian,dlatego gdzies przez pierwsze 2 tygodnie proponuje zostac przy tym co mial  w hodowli.

Zaoszczedzimy mu w te sposob dodatkowego stresu.

Zmiana domku bedzie ogromnym stresem.

Jak kotek sie u was zadomowi to wtedy mozesz zmienic zwirek i karme,bo to dotycz tez karmy.

Na poczatku zmiany,mieszaj zwirki.

Dziękuję za odpowiedź:-)

Sprawa z karmą została mi już wyjaśniona- na malucha czeka RC oraz Applaws, obie karmy w wersji Kitten, na początek aby nie serwować mu dodatkowego stresu będzie dostawał Royal Canin ale z czasem zacznę mu mieszać z Applawsem.

W kwestii żwirków właśnie zastanawiało mnie czy żwirki można mieszać bo jednak CB i Benek to dwa różne typy. Skorzystam w każdym razie z rady, mam nadzieję, że maluch zaakceptuje CB:-)

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas