Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość silkk

Off topic - nie do skasowania ;)

42 postów w tym temacie

Zakładamy nowy wątek na różne pogawędki, by uniknąć sytuacji, gdy usunięcie konta użytkownika usuwa też cały założony przez niego wątek.

Teraz jest nie do skasowania.

Szkoda, że zniknął stary off topic... mamy nadzieję, że nowy będzie dobrze Wam służył.

Owszem, jest w innym dziale, ale wczorajsza sytuacja z usuwaniem konta na prośbę byłego już użytkownika forum pociągnęła za sobą skasowanie wszystkich wpisów oraz ew. założonych przez niego wątków. Tak działa obecne oprogramowanie forum - kasowanie jest automatyczne.

Ten wątek jest dla Waszej potencjalnej dyspozycji.

Jeśli Marcin, założyciel of topica zechce skasować swoje konto, zniknie cały of topic.

My tylko otrzegamy :)

Uwaga do Koteczki - nie nadużywaj wielkich liter, bo to oznacza krzyk. Boldowanie z umiarem, już na to wzracał Ci ktoś uwagę. Netykieta :)

Faktycznie coś jest na rzeczy , bo przedwczoraj off topic liczył stron 214 , a dziś już tylko 189 .

silkk - czy jest możliwość zmiany nicku ? Chodzi dosłownie o zlikwidowanie 1 i dodania dwóch literek - ka .

Istnieje taka opcja ? Czy nie da rady tego zmienić ? 

Melduję się w nowym OT :) Ale jednak mam nadzieję, że ten stary nie zniknie...

Przypuszczam, ze z tego bedzie korzystac wiecej osob jesli poprzedni zostanie skasowany... :wink:.

Ja karmię BARF'em ,Orijen(kurczak-czasami też ryba),mam też karmę ,,Smilla Finest Healthy Nutrition" czasami jej daję po ,,kolacji" :D

zalety tej karmy Smilla:

-Witaminy A i E wpływają pozytywnie na wzrok i skórę

-Skutecznie czyszczenie zębów dzięki specjalnemu kształtowi i odpowiedniej powierzchni krokietów

-Wartościowe białka wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organów

-Włókna roślinne redukują tworzenie się kłaczków

-Wysoka tolerancja i strawność gwarantują idealne przyswajanie składników odżywczych

-Tauryna niezbędna dla zdrowego funkcjonowania serca i wzroku

-Wyciąg z jukki redukuje przykre zapachy odchodów

-Siemię lniane dostarcza naturalnych kwasów tłuszczowych Omega-3/6

-Bez sztucznych barwników, spulchniaczy i konserwantów

-Bez modyfikacji genetycznych w ramach wyważonego żywienia kotów

-W praktycznym, ponownie zamykanym opakowaniu - wystarczy otworzyć i cieszyć się świeżym pożywieniem

Smilla nie nalezy do najlepszych karm...

Moja kocia teraz je suche Applaws, a mokre Catz Finefood i Animonde Carny (Animondy duzo mniej). Czasem troche mieska, podrobow, surowe zoltko z jajka.

Jak myslicie, warto kupic suche ZiwiPeak (400g)? Sklad bardzo fajny, ale cena nie jest zachecajaca. Wolalabym mniejsze opakowanie, ale w zoohurtowo nie ma innych. Moglabym kupic, ale jak Luna nie zje, to troche szkoda byloby wydawac te 35zl.

Mój tonkiś - tylko i wyłącznie dzięki dziewczynom z tego forum wcina suchego Orijena (Apllaws miał za małe chrupki to był jedyny minus) ale przede wszystkim je mokre - Catz Finefood na zmianę z Grau bez zbóż, czasem surowe mięsko i raz na jakiś czas Cosma Glory, Thai czy rybka z Original - ale to bardzo okazjonalnie.

Kotka - może się mylę, ale chyba tutaj czytałam, że kilku kotkom ZiwiPeak nie podszedł - tylko coś mi dzwoni, że chodziło o puszki a nie o suche. No ale sama wiesz, że co kot to inny gust (z wyjątkiem mojego który zje wszystko byle w misce było ;) Może wypróbujcie to będziemy mieć opinię z najlepszego źródła ;) - bo skład oczywiście super. No i jeśli się skusisz to daj proszę znać jaka wielkość chrupek w porównaniu do Orijena i Applawsa.

Kotka i Kotek - może  najpierw kupisz mniejszą ilość tej karmy?

Jak kici będzie smakowało to jej kup więcej.

Chetnie bym kupila mniejsze opakowanie, ale nie tak latwo kupic ZP. A jak maja w sklepie, w ktorym robie zakupy to chcialam skorzystac z okazji. Nie bede przeciez robic oddzielnych zakupow zeby kupic 100g chrupek.

Z apetytem Lu nie jest tak zle, a nawet jak jej nie popasuje to moge wymieszac z czyms innym i wtedy powinna zjesc. Ogolnie to bardzo lubi nowe karmy. Ale czy warto kupowac takie drogie chrupki? Na pewno jakosc swietna, ale np. takie samo opakowanie applawsa kosztuje 12,89zl (zamist 35zl); a gdybym zaplacila 4,76zl wiecej moglabym kupic 2,27kg TotW. Moze lepiej kupic TotW? A moze 2kg PoN mix (56,16zl)? Myslalam, zeby zmienic jej suche na PoN, ale na razie mamy jeszcze duzo Applawsa. Sama nie wiem, co mam kupic? A moze wcale nie kupowac suchego...

Nie musisz kupować tak drogich chrupek :) Są ,,chyba" tańsze.

TotW może chyba lepiej kupić :/ . Ja kupuje też nowe karmy (napisałaś że twój kotek lubi nowe karmy) najczęściej wybieram te co mają dobry skład czyli: powyżej 20% mięsa :

białko-dorosły kot z 25% a u kociąt ok.30-40%

tłuszcze-są ważnym źródłem energii i pokrywają ok.40% zapotrzebować energetycznego kociaka.Dlatego tłuszcze powinny stanowić z 15-40% a tłuszcze mają witaminy A,D,E,K.

węglowodany-czyli cukry proste u złożone,są też źródłem energii ale nie są w diecie kotów bezwzględnie konieczne. węgrowodany dostarczają też płatki owsiane,ryż,chleb,kasza,warzywa... Ale zanim się je poda kotu produkty te powinny być ugotowane i podawane w małych ilościach, chyba każdy wie że kot nie zje w kilka sekund wielkiego ziemniaka :D

witaminy-

Witamina B-jej niedobór powoduję wychudzenie,zmiany na skórze,wypadanie sierści,kościec...

Witamina C-niedobór tej witaminy to choroba,znaczne obciążenie organizmu kota

Witamina D-to grupa witamin przeciwkrzywicznych

Witamica D3-jej niedobór u młodych kociąt powoduje zaburzenia w układzie kostnym,a u dorosłych demineralizacja szkieletu,może być też spowodowane schorzeniami wątroby i nerek.

20% miesa to tragiczny sklad, nie dobry. Skoro w karmie jest 20% miesa, to reszta sa to zboza i odpadki. 20% miesa to nie jest ilosc dla miesorzernego zwierzecia, jakim jest kot.

Zapotrzebowanie kota na bialko - 40-55%, tluszcz 22-35%, weglowodany - jak najmniej, czyli ponizej 8%. Weglowodany sa szkodliwe, powoduja tylko tycie, kot nie potrafi ich inaczej przetwarzac. Na pewno nie sa zrodlem energi dla kotow, bo dla nich zrodlem energi jest tluszcz zwierzecy. Koty moga jesc tylko tluszcze i bialka zwierzece, roslinne sa dla nich bezwartosciowe. Dlatego miesa, podrobow i tluszczu zwierzecego musi byc w karmie jak najwiecej. Natomiast jak najmniej powinno byc zboza, ziemniakow, kukurydzy, ryzu, glutenu, bialek roslinnych, wyslodkow buraczanych, olei i tluszczy roslinnych. Takie dodatki tylko szkodza kotu i sprawiaja, ze karma jest bezwartosciowa, a kot musi jej zjadac duzo wiecej. Pomimo zjadania duzych ilosci i tak bedzie mial niedobory niektorych skladnikow pokarmowych. Wiec podawanie kotu kaszy, ziemniakow itp. to bardzo glupi pomysl. Trzeba tez pametac o wlasciwej zawartosci tauryny. Bez niej kocieta karlowacieja (przestaja rosnac). Musza ja jesc tez dorosle koty. Najwiecej tauryny jest w miesniach myszy. Z mies dostepnych w sklepach dobry jest indyk.

TotW to calkiem dobra karma, ale nie tak dobra jak Applaws, PoN albo ZP.

Wiem, ze nie musze kupowac tych chrupek, ale moge. Tylko nie wiem, czy warto. Moglabym tez stosowac je jako przysmaczki. Jesli Lu by je polubila. Przysmaczkow zuzywamy calkiem duzo - na uczenie sztuczek, przychodzenia na wolanie, oswajanie z psem od sasiadow itp. Tylko musialaby je polubic conajmniej tak bardzo, jak inne chrupki. Ale to nie sa typowe chrupki, wiec moze ich nie polubic. Warto zaryzykowac? Jak na przysmaczki nie sa takie drogie, tylko ze to zwykle chrupki. Sama nie wiem.

One kosztują te 35zł , tak ?

No niewiem :/

50% tak - kotka ma przysmaczki/chrupki

50% nie - są tańsze

Tak, ZiwiPeak to te chrupki za 35zl.

No to nie wiem, moze ktos jeszcze mi podpowie. Wlasciwie to jako przysmaczki moglabym uzywac tez innej suchej karmy (jesli bylaby to bardzo smaczna karma). Ale wiadomo, ze malo jest takich dobrych karm jak ZP. A jak Lu je duzo przysmaczkow, to lepiej zeby byly zdrowe. Chociaz  na pewno skuteczniejsze (smaczniejsze) bylyby niezdrowe marketowki np. felix albo whiskas, nawet jesli nie bylyby to przysmaczki tylko zwykle chrupki. A moze by sprobowac wymieszac ZP z jakims whiskasem i jak ZP nasiaknie whiskasowym smrodkiem podawac kotu? Byloby zdrowiej i smaczniej, ale czy to sie uda? Probowal ktos takiej metody? Wydaje sie calkiem dobra, ale czy kota tez tak bedzie myslec?

Co dziwne?

Z whiskasa kupowalam tylko mleko (nie smakowalo). Przy zamawianiu zwirku gratis dostalam probki whiskasowych przysmaczkow odklaczajacych i na zeby, kocie bardzo smakowaly. Pewnie dlatego, ze w DT byla karmiona whiskasem.

Jakby sam ZP nie smakowal, to bym wymieszala troche tych chrupek z jakimis whiskasowymi przysmaczkami. Tylko czy nasiakna tym zapachem na tyle mocno, zeby Lu myslala, ze to whiskas...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas