Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość Sebciou

Żwirek Dla Kota

31 postów w tym temacie

Witam, zastanawiam się nad kupnem żwirku dla mojego kota. Myslałem nad http://ecozoo.pl/dla-kota/276-zwirek-dla-kota-gryzoni-drewniany-10kg-pojemnik-.html lub http://ecozoo.pl/zwirki/10-zwirek-kicia-silikonowy-dla-kota-10-kg.html. Jakie są wasze odczucia co do żwirków? Czy będzie dobrze sprawdzał się z tą kuwetą http://ecozoo.pl/kuwety/222-kuweta-easy-clean-dla-kota-z-filtrem-karma-zwirek.html i http://ecozoo.pl/dla-kota/285-wycieraczka-do-kuwet-kuwety-cathy-trixie-i-innych-.html. Liczę na waszę opinie pozdrawiam.

Witaj, co do żwirków to się nie wypowiem bo nie uzywam żwirów niezbrylających - dla mnie to niehigieniczne.

Używam http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_dla_kota/zwirek_cats_best/30773, który jest super! Może nie jest tani ale jest bardzoooooo wydajny.

Kuweta i wycieraczka będą bardzo dobre - pamiętaj tylko żeby dobrze zamontować drzwiczki, tym wypukłym do środka nie na zewnątrz - bo to bardzo ważne.

hej,

ja testowałam chyba wszystko co się da i zostałam przy sylikonowym + kryta kuweta ale z wyciągniętymi drzwiczkami ponieważ w środku gromadził się zapach i futro kotów nim przechodziło ;/

drewniany nosi się bardzo, po nocy znajdowałam go na drógim końcu domu, a wycieraczka niewiele daje w jego przypadku bo on się po namoczeniu zmienia w proszek praktycznie.

zbrylające też niestety nam się nie sprawdziły bo benitowe brudzą kremowe futro mojego kota a drewniane się przyklejają do futerka na łapkach długowłosego kota i to tyle od nas :)

takie żwirki sie rozsypują i robią się jaśniejsze od całej reszty więc widać gdzie kot nasikał, ale ciężko to usuwać...no ale możesz spróbować - 10zł cena dobra, nie zaszkodzi spróbować, choć ja bym nie kupiła.

Potwierdzam. Nigdy nie miałąm przekonania do żwirów silikatowych ale ten jest super. Kotka kuzyna ma i do bloku dla kota długowłosego rewelacja!.

Proponując coś wystarczy podać nazwę, jeśli ktoś będzie chciał skorzystać na pewno poradzi sobie z odszukaniem w internecie.

Mój kociak na początku miał Benek Super Naturalny, ale ten bardzo roznosił po domu. Teraz ma Beneck Super Compact, jest zdecydowanie drobniejszy, polecany szczególnie dla kocurków. Przy zmianie żwirku kot spróbował go jeść, ale chyba tylko,żeby sprawdzić co to.  Dobrze zbryla. No i co ważne, nie roznosi się.

ja mam zwykly zwirek. myslicie ze jak zmienie na piasek to kotu nie bedzie przeszkadzac?? bo w obecnej chwili zwirek mam praktycznie w calej ubikacji

Jak zmienisz na zwykly piasek,to bedziesz miala niepszyjemny zapach w domu.

Dokładnie, piasek nie pochłania zapachu, nie wiąże moczu...kiepski pomysł jak kuweta jest w domu.

Ja kupuję żwirek zbrylający i jestem zadowolona. Moja Klara też nie zgłasza sprzeciwów, więc myślę, że jej również przypadł do gustu ;)

Kupowałam już przeróżne żwirki , pomimo dużego wyboru trudno trafić na idealny.Od pewnego czasu stosuję żwirek silikonowy ( np. Hilton).Jest dość drogi,ale wydajny ,nie jest to żwirek zbrylający,ale pochłania zapachy w błyskawicznym tempie. Zwykły piasek powoduje brzydki zapach w domu. Pozdrawiam

Ja ostatnio odkryłam piasek, nie żwirek, lawendowy dla kociąt, Super Cats Junior...rewelacja! Co prawda kociat w domu już niet ale piasek super! Mimo, że drobny, kociate nie wynoszą go na łapkach. Kuweta stoi na loggii i mimo, że sprzątana regularnie zawsze na Benkach, Hiltonach i innych żwirach jechała smrodem do domu...a tu nic!!!

Zbryla się elegancko a kosztuje tylko jakies naście zł.

Amelia tak to prawda ten żwirek jest fenomenallny ;-) wypróbowałam i super się sprawdził dla kochiaków;-) nie śmierdzi ;-) 

Ja nie polecam kupować taniochy. Takie żwirki sie rozsypują i robią się jaśniejsze od całej reszty więc widać gdzie kot nasikał, ale ciężko to usuwać...no ale możesz spróbować - 10zł cena dobra, nie zaszkodzi spróbować, choć ja bym nie kupiła.

U mnie najlepiej sprawdził się żwirek sylikonowy, chociaż wiadomo tego zapachu chyba nie da się uniknąć w żaden sposób.

Dnia 6.07.2017 o 11:29, ada95 napisał:

U mnie najlepiej sprawdził się żwirek sylikonowy, chociaż wiadomo tego zapachu chyba nie da się uniknąć w żaden sposób. 

Też używam sylikonowego. Sprawuje się bardzo dobrze, wiec raczej nie zamienię na drewniany. 

Edytowano przez Petstar
niedozwolony link - reklama

Każdy żwirek ma swoje wady i zalety. Zależy komu na czym zależy. Moje do silikonu nie chciały chodzić bo twardy, ostry i syczy jak wciąga mocz, po tygodniu wygląda brzydko i zalegający mocz zaczyna brzydko pachnieć.

Drewniany, jest meeega wydajny, w ogóle nie czuć, nawet jeśli wymieniam całość - żwirek pachnie drewnem a nie moczem (nie wymieniam całości czesto - raczej dosypuje), zbryla się więc mocz nie zalega w kuwecie, można go wyrzucać do toalety, ale nosi się na łapach (dywanik łazienkowy pod kuwatą + wycieraczka dają jednak radę.)

Dla mnie wiec drewniany zbrylający wygrywa ez dwóch zdań (używam CB+).

Drugi kot nauczony był chodzić do bentonitu więc ma bentonit z Benka zwykły zbrylający. Jeśli żwiru jest duuużo w kuwecie, to ładnie zbryla, czyszczony na bieżąco nie śmierdzi (pudruje go odświeżaczem z Benka w tubie - polecam bardzo, tani, dobry i wydajny), duży minus że ie można go wyrzucić do toalety ;( no ale trudno...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas