Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość asiaczek

koci katar

7 postów w tym temacie

Witam wszystkich użytkowników!

Jestem tu nowa a kotki(dwie) mam od niedawna, no i właśnie jedna z nich ma katar, słyszałam, że są na to szczepienia, ale co mam zrobić jeśli ona już go ma? I co ważniejsze czy jest to bardzo groźne. Będe wdzięczna za porade.

Jezeli kotka ma tylko katar to nie jest raczej nic powaznego,powinnno jej samo przejsc.Natomiast , jezeli ropaieja jej oczy,badz jest jej trudniej oddychac ,udaj sie do weterynarza.

Z tego co mi wiadomo sa na to antybiotyki. Kot nie powienien byc karmiony mięsem (tylko karmą) i nie siedziec w zbyt suchym pomieszczeniu. Ważne aby otwierał oczka najlepiej mu je czyścić.

Nie bierz jednak tego co piszę jako pewnik bo nie jestem znawca zdrowia kotów to jedynie to cvo udało mi sie gdzies tam podsuchać/wyczytać lepiej udać się ze zwierzakiem do weterynarza.

Mam troszkę inną sytuacje w tym temacie :|

Dokarmiam 3 bezdomne koty znaja mnie na tyle że podchodza wąchaja jedza z reki ale nie pozwalaja sie dotknać wiec o zabraniu ich do lekarza nie ma mowy. A są juz dość mocno chore kichaja mają wydzieliny z nosa i oczu idzie zima i zaczynam sie o nie coraz bardziej martwic - wyglada mi to na koci katar w sumie to nie wiem co robic a chciał bym im jakoś pomóc :/

Natychmiast do weta. Koci kata jest przewlekla choroba i nigdy do konca sie jej nie ywleczy. Kot zawsze jest nosilcielem. Jesli jest nie leczony to u kota moze wystapic owrzodzenie oczu i jezyka, ropienie oczu , katar, zapalenie oskrzeli. Moje 6 kotow bylo chorych na koci katar i wiem jak to jest . Leczenie jest dlugie, stosuje sie antybiotyki, przez wiele tygodni. Moje koty czuja sie teraz swietnie, poza jedym, ktory ciagle co jakis czas choruje i do tera znie zostal zaszczepiony. Takze idz od razu do weta 9dobrego) i zacznij leczenie.

Koniecznie idź do weterynarza! Z tego co wiem to nie leczony koci katar może doprowadzić nie tylko do cierpienia ale i śmierci pupila. Koci katar to nie taki co mamy my - ludzie. Do weta na jednej nodze raz ,dwa, trzy!

Zapraszam was na forum o koniach www.werakonie.fora.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Media społecznościowe

Dodaj nas